sobota, 5 maja 2012

Poczytajmy...


 Nie wiem jak zacząć więc może od razu powiem, że to co się tu znajduje to lista wybranych przeze mnie książek i magazynów na które warto zwrócić uwagę. A więc:

 Na pierwszym miejscu zdecydowanie umieszczam książkę SY ,,Miłość do Tekstyliów''. Kocham ją za to, że nie można jaj tak po po prostu przeczytać trzeba, aż ciężko to opisać, trzeba przysiąść i poczuć jej klimat, a sposób w jaki zostały zrobione do niej fotografie pozwala odbiorcom poczuć się jak gdyby się tam było. Abyście lepiej zrozumieli o co mi chodzi zacytuje wam słowa autora które umieścił na tylnej stronie okładki ,,Tej książki nie możesz po prostu przeczytać. Musisz ją dotknąć. Oglądać. Czuć inspirację. Zachwyt. Ponieważ tkaniny to nie jest opowieść o ostrych nożycach i kanciastej maszynie do szycia. To baśń o twórczych marzeniach. Przestań czytać-uwolnij swoje zmysły i zanurz się w świecie tkanin.

 Kolejną pozycje bez warunkowo zajmuje książka, a raczej poradnik zawierający szczegółowe instrukcje o tym jak wykonać ozdoby do swojego domu i mieszkania pt. ,, Przytulne dekoracje''. Podobnie jak poprzednia książka skupia się głównie na tkaninach ale tym razem wszystkie są  w podobnej kolorystyce raczej nie odpowiadającej płci przeciwnej.

  Srebrny medal dała bym magazynowi Martha Stewart ,,Living''. Jest on poświęcony głównie jedzeniu, ale znajdziemy w nim również ciekawe pomysły na ozdoby do domu i ogrodu. Jedynym minusem jest to, że przepisy są dosyć trudne i praco chłonne ale przecież jest to magazyn Marthy Stewart, ona nie słynie z najprostszych potraw. Egzemplarz przedstawiony na fotografii poniżej jest z ubiegłego roku ponieważ od kilku miesięcy nie widzę go na półkach sklepowych. Ja jednak kupuje go w wersji interaktywnej dla posiadaczy iphon 'ów i ipad'ów.

 Miejsce czwarte przyznaję bezpłatnemu magazynowi ,,IKEA FAMILY LIVE'' , który zawiera pomysły do domu jak i ciekawe fotografie. Można w nim znaleźć także nowości asortymentowe sklepów IKEA.

    Tuż przed końcem mojego rankingu znajduję się kolejna książka IKEowska, która nosi tytuł ,,Ukochane Miejsca'' myślę, że każdy czytelnik znajdzie w niej coś odpowiadającego swojemu gustowi.

 I ostatnie, nie mniej ważne miejsce zajmuje książka Juli Child pt.,,Gotuj z Julią''. Zawiera ona tradycyjnie przepisy francuskie i nie tylko. Lubię ja ponieważ nie zawiera tylko typowych instrukcji jak coś przygotować, ale także np. jak nie przypalić mięsaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz